Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty.

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty? Nic strasznego! Pamiętaj, że jesteśmy po to, żeby z Tobą porozmawiać i podjąć próbę rozwiązania problemu. Zanim jednak weźmiemy się do właściwej pracy, przeprowadzimy z Tobą wywiad, sprawdzimy jak się poruszasz, wykonamy kilka testów oraz zbadamy Cię manualnie (ręcznie przetestujemy staw/kość/mięśnie/więzadła…).
Jak się ubrać na wizytę?
…Jeśli chodzi o ubiór, to my swoim pacjentom zalecamy zawsze zmienne i wygodne ubranie np. sportowe krótkie/długie spodnie i koszulkę. Mamy problemy ze stopami, kolanami, biodrami? Wybieramy krótkie spodnie. Kobiety i dziewczynki będą czuły się bardziej komfortowo ubierając sportowy top. 🧘‍♀️ 🧘‍♂️
Co zabrać na wizytę?
…Rzeczy potrzebne: informacje od lekarza, terapeuty, wyniki obrazowe(CD, zdjęcia) i opisy badań w tym RTG, USG, TK, MRI, opisy zabiegów i operacji oraz ręcznik. Lepiej mieć przy sobie trochę więcej – fizjoterapeuta poprosi o wszystko, co jest mu niezbędne i pomoże to wybrać.
❗️❗️❗️ Ważne!
…Przed wizytą, o ile to możliwe, nie bierz leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, bo mogą ukryć lub zmienić wyniki testów diagnostycznych.

Podczas pierwszej wizyty zadaniem fizjoterapeuty jest ustalenie wstępnej diagnozy i omówienie z Tobą planu terapii, a jeśli czas pozwoli terapia zwiadowcza, czyli wstępna. Właściwa terapia od początku do końca najczęściej zaczyna się na drugiej wizycie. Jeśli tak się przygotujesz, na pewno niczego Ci nie zabraknie!
Zapraszamy!

Close Menu
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram