zadzwoń
opieka domowa
facebook
sportowcy
tancerze
dzieci

trening motoryczny w tańcu i w balecie

Trening motoryczny, rozumiany jako kształtowanie podstawowych składowych ruchu, jest nieodłącznym elementem rozwoju każdego tancerza bez względu na jego wiek i stopień zaawansowania. W przypadku najmłodszych adeptów tańca czy baletu głównym jego celem jest harmonijny rozwój narządu ruchu, który oprócz kości, stawów i mięśni zawiera także elementy sterujące (układ nerwowy). Dla osób w wieku lat kilkunastu-kilkudziesięciu trening motoryczny jest zazwyczaj stopniem do osiągnięcia następnego poziomu w rozwoju umiejętności ruchowych.

Warto pamiętać, że "wyrobienie" nowego wzorca ruchowego wymaga wykonania kilkuset powtórzeń, ale korekta błędnego wzorca już kilku tysięcy sekwencji. Dlatego też czas poświęcony na naukę prawidłowego (= optymalnego dla organizmu) sposobu wykonywania skoków, wspięć, przysiadów, obrotów czy innych podstawowych elementów pod okiem specjalisty od jakości ruchu jest inwestycją w przyszłość.

Trening motoryczny nie zastępuje treningu specjalistycznego prowadzonego przez instruktorów tańca. Jest naturalnym jego uzupełenieniem wymagającym współpracy na linii instruktor tańca - tancerz - specjalista od jakości ruchu.

Podstawą proponowanego przez nasz zespół programu jest szczegółowa ocena parametrów motorycznych osoby zgłaszającej się do poradni oraz analiza zebranych informacji. Na tej podstawie definiowane są obszary (np. skoczność, gibkość) wymagające mniejszej lub większej ilości pracy oraz formułowane zalecenia treningowe. Trening może byc realizowany przez tancerza indywidualnie w domu, pod okiem instruktora w szkole tańca lub w ramach regularnych zajęć prowadzonych w BMK Centrum Rehabilitacji.


Warunkiem  powodzenia podejmowanych działań jest nadzór nad jakością wykonywanych ćwiczeń i bieżąca korekta błędnych wzorców ruchowych. Minimalna częstotliwość wizyt w naszym ośrodku to 1 wizyta / tydzień w I miesiącu, 1 wizyta / 2 tygodnie w miesiącach II - III, a następnie 1 wizyta co 1-2 miesiące.

informacje i rejestracja

Powrót