zadzwoń
opieka domowa
facebook
sportowcy
tancerze
dzieci

kwalifikacja dzieci i młodzieży do tańca i baletu

Żeby uprawiać sport trzeba być zdrowym. Sport to zdrowie... Haseł sloganów dotyczących związku zdrowia ze sportem jest bardzo dużo. W temacie tańca panuje cisza. Nikt nie mówi, że balet jest jedną z nielicznych form aktywności fizycznych, w których największe obciążenie nakłada się na dziewczynki przed okresem dojrzewania. Nikt nie mówi, że współczesne formy tańca w wielu momentach zbliżają się bardziej do akrobatyki sportowej, sportów walki niż do statecznego poloneza.

Zachęcamy wszystkich Rodziców, instruktorów, właścicieli szkół tańca do zapoznania się z naszą ofertą "kwalifikacja dzieci i młodzieży do zajęć tanecznych i baletowych". Została ona zbudowana na bazie naszych wieloletnich doświadczeń w pracy z dziećmi. Każdy punkt badania ma swoje uzasadnienie w pediatrii, biomechanice, fizjologii, rehabilitacji... Przyprowadzając do nas młodego tancerza może mieć Państwo pewność, że tylko w wyjątkowych sytuacjach istnieją prawdziwe przeciwwskazania do tańca czy baletu. Mądrze dawkowany taniec jest doskonałym sposobem na rozwój dziecka, zarówno w obszarze motoryki, jak i emocji i psychiki.

zespół medyczny: Tomasz Chmielewski (lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, członek PAMA), Aleksander Kucza (fizjoterapeuta)
czas trwania wizyty: 60-80 minut
przygotowanie do wizyty: prosimy o dostarczenie dostępnej dokumentacji medycznej (zwłaszcza dotyczącej leczenie urazów i schorzeń przewlekłych) oraz książeczki zdrowia dziecka; w trakcie wizyty dziecko zostanie poproszone o rozebranie się do badania - w przypadku zgłaszania się na wizytę z osobą pełnoletnią nie będącą opiekunem prawnym dziecka konieczne przyniesienie podpisanej "zgody na badanie Pacjenta małoletniego" (do pobrania w formie pliku pdf)
zakres badania:
- wywiad dotyczący historii zdrowia dziecka (Ojców zgłaszających się na wizytę prosimy o przygotowanie danych dotyczących poszczególnych etapów rozwoju - siadanie, raczkowanie, chodzenie... minimum wiek dziecka w momencie osiągnięcia poszczególnych etapów)
- ogólna ocena rozwoju dziecka
- badanie pediatryczne (układ sercowo-naczyniowy, płuca, jama brzuszna, gardło, uszy, pomiar ciśnienia tętniczego)
- przesiewowe badanie narządu ruchu
- ocena motoryki dziecka
- analiza dostępnej dokumentacji medycznej
- wydanie orzeczenia dotyczącego stanu zdrowia dziecka wraz z ew. zaleceniami dla osób prowadzących zajęcia tanecze/baletowe

informacje i rejestracja

Powrót