zadzwoń
opieka domowa
facebook
sportowcy
tancerze
dzieci

NASZ ZESPÓŁ

Zespół BMK Centrum Rehabilitacji został stworzony z myślą o świadczeniu najwyższej jakości usług medycznych. Właśnie to kryterium - jakość pracy, rozumiana zarówno jako wysoki poziom wiedzy merytorycznej i umiejętność jej wykorzystania w pracy z Pacjentami, jak i jakość komunikacji z Pacjentem - jest głównym elementem wyróżniającym pracę naszych specjalistów. Trzon zespołu stanowi grupa kilku osób, których obowiązkiem jest m.in. koordynacja pracy pozostałych członków zespołu sprawującego opiekę nad Pacjentem.

W przypadku niejasności diagnostycznych lub terapeutycznych zespół wspierany jest przez grono konsultantów zewnętrznych skupionych wokół największego w Polsce Centrum Szkoleniowego dla fizjoterapeutów i lekarzy, istniejącego przy BMK Centrum Rehabilitacji. Konsultanci reprezentują wiodące ośrodki rehabilitacyjne m.in. z Wielkiej Brytanii, Izraela, Szwecji, Kanady i USA.

 

 

 

Aleksander Kucza - fizjoterapeuta

W pracy zawodowej wykorzystuje wiedzę zgromadzoną w czasie licznych specjalistycznych kursów prowadzonych przez instruktorów z całego świata. Dyplomowany terapeuta metod PNF, Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborna i Evjentha oraz metody McKenziego. Jeden z kilku fizjoterapeutów w Polsce, którzy ukończyli kurs Ortopedycznej Terapii Manualej OMT (1300 godzin dydaktycznych). Wieloletni praktyk i doświadczony szkoleniowiec. Współprowadzący warsztaty poświęcone diagnostyce i terapii kręgosłupa oraz kończynom dolnej i górnej. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu ku rsów z zakresu medycyny sportowej, rehabilitacji w sporcie oraz pediatrii dla fizjoterapeutów.

 

 

Robert Witkowski - fizjoterapeuta

Trapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Zajmuje się diagnozą funkcjonalną i leczeniem najczęstszych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai. Dzięki tym doświadczeniom i wiedzy zdobytej na licznych szkoleniachodnosi dobre wyniki podczas usprawniania sportowców po urazach operacjach i przeciążeniach.

 

 

Mateusz Makulik - fizjoterapeuta

Terapeuta manualny, absolwent Akademii Medycznej oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Trener personalny, uczestnik wielu szkoleń dokształcających min: Terapia Manualna wg Briana Mulligana, Terapia Manualna wg Dr Ackermana, PNF, Kinesiotaping w sporcie i rehabilitacji oraz wiele innych. Mateusz holistycznie podchodzi do każdego pacjenta, dopasować odpowiedni system leczenia do jego indywidualnych potrzeb. Podczas każdej wizyty poświęca pacjentom pełną uwagę, a praca manualna zawsze jest uzupełniona niezbędnymi ćwiczeniami oraz edukacją w zakresie ich wykonywania.

 

 

Anna Piotrowska - fizjoterapeutka

Teraputka manualna. Pracuje w ortopedii - urazach, wadach postawy z młodzieżą i dorosłymi. Zajmuje się terapią manualną oraz funkcjonalnym treningiem zdrowotnym. Wykorzystuje metody terapii manualnej wg Kaltenborna i Evientha, koncepcę PNF, Funkcjonalnego Treningu Zdrowotnego, Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową, Terapię Punktów Spustowych, Taśm Anatomicznych, Kinesiotapingu i innych.

 

 

 

 

Adam Paluszak - fizjoterapeuta

Jest fizjoterapeutą od 2002 roku. Specjalizuje się w diagnostyce funkcjonalnej i leczeniu bólu oraz zaburzeń ruchu. Ukończył liczne szkolenia z zakresu badania i leczenia narządu ruchu potwierdzone zdanymi egzaminami i międzynarodowymi certyfikatami. Pracę fizjoterapeuty łączy z działalnością naukowo-dydaktyczną jako adiunkt na Wydziale Fizjoterapii AWF we Wrocławiu.

 

 

 

 

Robert Stalewski - fizjoterapeuta

Certyfikowany terapeuta metod: NDT Bobath dla dorosłych, PNF, Ortopedycznej Terapii Manualnej, Masażu japońskiego z elementami shiat-su (japońska terapia manualna poprzedzona rozluźnieniem powię ziowo-mięśniowym).
Od 1998 roku zajmuje się szeroko pojętą i kompleksową fizjoterapią pacjentów z różnych grup wiekowych. Specjalizuje się głównie w rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej dorosłych i dzieci. Rehabilitacja domowa (dorosłych i dzieci) to główny obszar działania Roberta.
Doświadczenie zdobywał w kraju jak i w zagranicznych  specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych w USA, Irlandi i UK.

 

 

Edyta Dolińska-Matusiak - fizjoterapeuta

W 2002 ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W chwili obecne jest w trakcie specjalizacji z fizjoterapii. Specjalizuje się w pracy z pacjentami kardiologicznymi, ortopedycznymi, neurologicznymi oraz z pacjentami po amputacji  kończyn dolnych. Prowadzi indywidualne zajęcia z zakresu terapii manualnej u pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Jest autorem i współautorem wielu publikacji oraz  sesji plakatowych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu diagnozowania i leczenia dysfunkcji narządu ruchu. W swoim życiu zawodowym niejednoktrotnie kierowała zespołami fizjoterapeutów.

Powrót